Comenius 2013-2015

Nakon uspješno završenog Comenius partnerstva (Razvoj školskoga kurikula - obuka učitelja za održivi razvoj) naša je škola prijavila  novo partnerstvo pod nazivom KROSKURIKULARNO POUČAVANJE NA TEMAMA KULTURNE I PRIRODNE BAŠTINE. U projekt su uključene sljedeće partnerske škole:

Osnovna škola Pučišća - HRVATSKA - škola koordinator
Osnovna škola Marjan, Split - HRVATSKA
Şcoala Gimnazială Nr.1 Ţicleni - RUMUNJSKA
Pasvalio Svalios Pagrindinė Mokykla, Pasvalys - LITVA
Özel Yamanlar Mustafa Şik İlkokulu, İzmir - TURSKA

Ostvarujući ovaj projekt učitelji iz partnerskih škola međusobno će razmjenjivati djelotvorne strategije poučavanja obrađujući određenu nastavnu temu kroz različita obrazovna područja.

Tijekom rada na projektu partneri će biti usredotočeni na sljedeće konkretne ciljeve:

- usporediti školske kurikule svih partnerskih škola
- upoznati i usporediti školske sustave partnerskih zemalja
- identificirati prevladavajuće nastavne metode i strategije u partnerskim školama
- odabrati zajedničke teme koje će se kroskurikularno obraditi u svim partnerskim školama
- uključiti projektne aktivnosti u redovne oblike rada partnerskih škola
- međusobno predstavljati rezultate nastavnih i izvannastavnih oblika rada na pojedinim temama tijekom partnerskih susreta
- tijekom partnerskih susreta organizirati aktivnosti i manifestacije koje pridonose međusobnom upoznavanju partnera i razvoju interkulturalne kompetencije
- uspoređivati različite modele poučavanja na istoj temi među partnerskim školama
- organizirati stručne rasprave među učiteljima partnerskih škola i analizirati učinke različitih modela poučavanjana na razvoj učeničkih ključnih kompetencija
- pedagoške spoznaje stečene tijekom rada na projektu uključiti u školski kurikul svake partnerske škole.

Comenius vijesti

« Ožujak 2024 »