Obilježen završetak nastave

Završetak nastave u OŠ Pučišća obilježen je svečano i radno. Kroz brojna događanja organizirana ovih dana učenici su svojim kolegama, roditeljima, učiteljima i javnosti predstavili dio onoga što su naučili i pripremili kroz ovu godinu.

Pretposljednji dan nastave u školi je iskorišten za javno predstavljanje rezultata rada na mnogobrojnim nastavnim i izvannastavnim projektima, koji su planirani u školskom kurikulu. Učenici su se izmjenjivali u međusobnom predstavljanju  rezultata projektnog rada na temama: Mali turistički vodiči (POV/GEO), Brački sir (PRIR, BIO, KEM), Bračko pastirsko graditeljstvo (TK).  Zanimljivi su bili i mali filmski uradci koje su učenici osmoga razreda izradili u sklopu nastave informatike.

Završetak nastave obilježili su i učenici u područnim školama sa svojim učiteljima. U PŠ Gornji Humac učenici su predstavili rezultate svoga cjelogodišnjeg projektnog rada. U PŠ Pražnica učenici prvog i trećeg razreda emotivno su se oprostili od svoje učiteljice Josipe, koja nakon dugogodišnjeg staža i ispraćenih brojnih generacija Pražničana odlazi u mirovinu.

Učenici drugog i četvrtog razreda sa svojom učiteljicom Biserom također su predstavili rezultate ovogodišnjeg rada. Drugaši su prezentirali dio rada na dvogodišnjem nastavnom projektu Ovca – od mlijeka do sira, od vune do veste. Četvrtaši su izveli sjajnu predstavu Život po prožnišku na zavičajnom idiomu. Predstava je nastala na rezultatima učeničkog istraživanja tradicije i kulture življenja njihovih sumještana.

I u matičnoj su se školi četvrtaši oprostili od nastave divnom bajkovitom predstavom  Dječja snoviđenja Ivane Brlić Mažuranić. Emotivno su se oprostili  i od svoje učiteljice Željke koja ih je pratila prethodne četiri godine.

Učenici petog i šestog razreda izveli su izvrsnu predstavu Brački pastiri, u kojoj su nam dočarali život bračkih pastira s početka 20. stoljeća, a naučili smo i kako praviti brački sir. Predstava je nastala u sklopu rada na višegodišnjem projektu Živjeti na Braču u skladu s prirodnom i kulturnom baštinom, a učenike su vodile učiteljica Ana Marčić (POV/GEO - potprojekt Brački pastiri) i učiteljica Simona (PRIR/BIO/KEM - potprojekt Brački sir).

Svim učenicima želimo ugodan zasluženi ljetni odmor!

objavio: Daniel Šantić   datum: 9. 7. 2014.

« Ožujak 2024 »