preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
dokumenti
malo soli...

Sve što trebam znati o tome kako valja živjeti, što činiti i kakav biti, naučio sam još u vrtiću. Mudrost me nije čekala na vrhu planine, na kraju dugog uspona školovanja nego se krila u pješčaniku dječjeg igrališta.
A evo što sam ovdje naučio:

- Sve podijeli s drugima!
- Igraj pošteno!
- Ne tuci ljude!
- Svaku stvar vrati gdje si je našao!
- Počisti za sobom!
- Ne uzimaj što nije tvoje!
- Kad nekoga povrijediš, ispričaj se!
- Peri ruke prije jela!
- Pusti vodu u zahodu!
- Topli keksi i hladno mlijeko su zdravi!
- Živi uravnoteženo: malo uči, malo razmišljaj, crtaj, slikaj, pjevaj i pleši, igraj se i radi – svaki dan od svega pomalo.
- Svakog poslijepodneva odspavaj!
- Kad iziđeš u svijet, budi oprezan u prometu, drži se za ruke i ne udaljavaj se od svoga druga!
- Ne zaboravi da čudo postoji!
        

 Robert Fulghum

Vijesti

OŠ Pučišća u projektu "Volontiranjem protiv nasilja"

OŠ Pučišća partner  je na projektu „Volontiranjem protiv nasilja“. U projektu, čiji je cilj prevenirati nasilje među djecom u školama koristeći potencijal volontiranja, osim naše škole sudjeluju i Udruga „MI“ – Split kao prijavitelj projekta, lokalni volonterski centar Dubrovnik (Udruga BONSAI), OŠ Antuna Masle – Orašac (Pelješac) i OŠ Stobreč.


U projektu će se učenici educirati o mogućnostima rješavanja sukoba, povećati svjesnost o nasilju i nasilnom ponašanju. Unaprijedit će saznanja o volonterstvu i  njegovoj primjeni na prevenciju nasilja. Kroz volonterske akcije razvijat će vlastite kompetencije, ali i kroz praksu primijeniti naučeno te takvo ponašanje prenijeti na svoje vršnjake u školi i izvan nje.

Projekt će se provoditi u 4 komponente:

1. „Prednosti volontiranja“ – 3 poludnevne radionice o osnovama volontiranja, motivaciji, oblicima i mogućnostima volontiranja (učenici od 5.-8. razreda).

2. „Volontiranjem protiv nasilja“ – kroz poludnevne radionice obradit će se uzroci nasilničkog ponašanja, prepoznavanje nasilnika i žrtve nasilja, metode nenasilnog rješavanja sukoba te načini suzbijanja i sprječavanja nasilja. Učenici će dobiti  upute i sredstva za praćenje pojava vršnjačkog nasilja u školi i okolini.

3. „Volonteri u akciji“– educirani učenici volonteri prate pojave nasilja i zapažanja izvještavaju stručnim službama škola, te razmišljaju o načinima rješavanja opaženih situacija. Planirat će se i izvesti tri do pet volonterskih akcija usmjerenih ka nenasilju, u kojima će učenici primijeniti stečena znanja i vještine.

4. „Volonterska kampanja“ – u  svibnju 2017., u okviru kampanje „Hrvatska volontira“ učenici će provesti volonterske akcije, čime će se praktičnim djelovanjem zaokružiti edukacijski ciklus projekta.

Prvu radionicu „Biti volonter“ održala je trenerica Antonija Matković iz udruge „Mi“  u OŠ Pučišća u utorak, 22.11.2016.  Učenici zainteresirani za ovu temu mogli su čuti  što volonterstvo znači, u kojim se područjima može volontirati, i zašto je uopće dobro biti volonter. Aktivno su sudjelovali u radionici osmišljavajući i predlažući moguće volonterske aktivnosti.

     

Radujemo se nastavku projekta i sljedećim aktivnostima!



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Daniel Šantić   datum: 25. 11. 2016.

linkovi

     Prijava i upis u srednje škole

 Pomoć u izboru daljnjeg obrazovanja ili izbora zanimanja

    


Oglasna ploča

e-Dnevnik

 

 

 


Upisi u srednje škole

Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji


Anketa
E-dnevnik je u odnosu na "stari" način:




Tražilica

Brojač posjeta
Ispis statistike od 12. 12. 2012.

Ovaj mjesec: 716




preskoči na navigaciju