Realizacija školskog kurikuluma 2017/18

OŠ Pučišća je škola u kojoj dominiraju kreativni modeli učenja i poučavanja. Najveći dio odgojnoobrazovnoga rada provodi se kroz istraživačku i projektnu nastavu, bilo da je riječ o redovitoj nastavi ili o izvannastavnim programima i projektima.

Godišnje programiranje školskoga kurikula temelji se na analizi rezultata rada u prethodnoj školskoj godini, samoprocjeni, koju provode svi odgojno obrazovni djelatnici, i analizi potreba. Temeljem svih tih analiza, na početku školske godine određuje se glavna  projektna tema.  Ključni kriterij po kojemu se bira projektna tema jest mogućnost da se veći dio terenskih istraživanja obavi u neposrednoj okolici mjesta u kojemu učenici žive. Tema mora biti dovoljno široka da zahtijeva iscrpna istraživanja i obradu informacija kroz različita nastavna područja u svim razredima. Tako se glavna tema razrađuje na više podtema, koje međusobno povezane čine cjelinu.

Na projektima se svakodnevno  radi kroz nastavne ili izvannastavne aktivnosti. Tako se sustavno razvijaju  učeničke ključne kompetencije (komunikacijska kompetencija, kompetencija za učenje i rješavanje problema, ICT, prirodoslovna i matematička kompetencija,  kulturološka, poduzetnička, socijalna i radna kompetencija).

U školskoj godini 2017/18 glavna tema kurikula je „Otok u moru“. Rezultati rada na projektima su višestruki, a mi na ovom mjestu donosimo prikaz dijela materijalnih projektnih rezultata.

Realizacija školskog kurikuluma 2016/17

« Ožujak 2021 »